Letartóztatták Donald Trumpot
Letartóztatták Donald Trumpot, akit New York-ban vettek őrizetbe, még ujjlenyomatot is vettek tőle, amikor besétált a manhattani büntetőbíróságra. Történelmi pillanat, ugyanis az első alkalom az Egyesült Államok történetében, hogy egy volt elnök ellen büntetőeljárás indul. Trump ellen Alvin Bragg manhattani főügyész indított nyomozást, valamint ő kezdeményezte a volt elnök letartóztatását is. A New York‑i kerületi ügyész kampányát korábban Soros György fizethette.
Ahogy korábban beszámoltunk róla, Donald Trumpot azzal vádolják, hogy 2016-ban, az elnökválasztási kampány idején akkori ügyvédjén, Michael Cohenen keresztül 130 ezer dollárt juttatott el Stormy Daniels felnőttfilmes színésznő számára, hogy hallgasson a kettőjük között állítólag 10 évvel korábban zajlott intim kapcsolatról.
ALVIN BRAGG A MANHATTANI KERÜLETI ÜGYÉSZ, AKI VÁDAT EMELT TRUMP ELLEN
A manhattani kerületi ügyész, Alvin Bragg hivatala nyomozást indított Trump volt elnök ellen a 2016-os elnökválasztás előtti elhallgatott pénzkifizetések miatt. Kedden a manhattani esküdtszék megszavazta, hogy vádat emeljenek a volt elnök ellen, így a figyelem a 49 éves Braggre irányult. Bragg döntése az esküdtszék összehívásáról az év elején vezetett az első büntetőeljáráshoz egy volt amerikai elnök ellen.
A New York állambeli Harlemben született Bragg a Manhattanben megválasztott 37. kerületi ügyész, és az első színesbőrű manhattani körzeti ügyész az iroda történetében. Cyrus Vance Jr. nyugdíjba vonuló kerületi ügyész pozícióját vette át, és az elmúlt nyolc évtizedben a negyedik megválasztott kerületi ügyész Manhattanben. Korábban főügyész-helyettesként dolgozott a New York‑i Állami Főügyészségnél, valamint New York déli kerületében. Kormányzati szolgálata után, mielőtt letette volna a körzeti ügyészi esküt, Bragg a faji alapú igazságosságért küzdő Racial Justice Project társigazgatója volt a New York‑i Jogi Egyetemen.
Bragg kampányában ígéreteket tett a hivatala kultúrájának megváltoztatására, és más progresszív ügyészekkel szövetkezett, amelyek célja a készpénzes óvadék megszüntetése. Nem sokkal hivatalba lépése után nyilvános feljegyzést tett közzé, amelyben megígérte, hogy a kerületi ügyész a továbbiakban nem fog vádat emelni néhány kisebb vétség elkövetése miatt.
A “SOROS ÜGYÉSZ”
Soros György és Alvin L. Bragg, a manhattani kerületi ügyész közötti kapcsolatok valósak, méghozzá közvetett módon. Soros György ugyanis egy liberális politikai akciócsoportnak adományozott, amely támogatja a progresszív ügyészeket, és támogatja a büntető igazságszolgáltatási rendszer átalakítására irányuló erőfeszítéseket – az általa évek óta nyilvánosan támogatott ügyekkel összhangban. Ez a csoport a pénz jelentős részét arra fordította, hogy támogassa Bragget 2021-es kampányában. Soros György szóvivője azzal védekezett, hogy a két férfi soha nem találkozott, és Soros sem adott közvetlenül pénzt Bragg kampányára.
A SOROS-CSALÁD SEGÍTETT HATALOMRA JUTTATNI BRAGGET
Jonathan Soros és felesége, Jennifer Allan Soros viszont közvetlenül hozzájárult Bragg kampányához. A Fox News Digital korábban arról számolt be, hogy 2021 májusában Soros György finanszírozóként 1 millió dollárt adott a Color of Change PAC-nak, amely sokat költött Bragg jelöltségének támogatására. Soros fia, Jonathan Soros és Jonathan felesége, Jennifer Allan Soros viszont közvetlenül is hozzájárult adományozóként Bragg kampányához – derült ki a Fox News Digital által áttekintett New York‑i kampányfinanszírozási nyilvántartásból.
Soros több tucat szélsőbaloldali kerületi ügyészjelöltnek nyújtott anyagi támogatást, amivel a büntető igazságszolgáltatási rendszer jelentős átalakítása a célja. A milliárdos spekuláns évtizedek óta nagy összegeket fordít az amerikai büntetőpolitika liberalizálására. Az olyan ellentmondásos ügyvédek, mint Larry Krasner Philadelphiában, Kim Foxx Chicagóban, Kim Gardner St. Louis-ban és George Gascón Los Angelesben, mind hatalmas pénzeket kaptak tőle.
„WOKE” KERÜLETI ÜGYÉSZEK SZIVÁROGTAK BE AZ IGAZSÁGSZOLGÁLTATÁSI RENDSZERBE
Az aktivista ügyészek új, „woke” serege emelkedik fel, és nem a jogállamiság, de nem is a biztonság a céljuk. A Fox News szerint Alvin Bragg hivatalba lépésekor az ország legradikálisabb és legveszélyesebb politikai döntéseit hajtotta végre.
Stratégiája a „bűnözés elleni küzdelemben” az, hogy egyszerűen egyáltalán nem harcol ellene. A vádemelésének megtagadásától a fegyveres rabláshoz hasonló bűncselekmények leminősítéséig, így írható le Bragg „helyreállító igazságszolgáltatása”.
Az ügyészek fiatalabb, „woke” generációjához tartozik, akik a mai jogi egyetemek új igazságszolgáltatási filozófiájának köszönhetően nem hisznek a bebörtönzésben vagy a készpénzes óvadékban. Az ő irányvonaluk a liberalizáció.
Amikor a gyenge ügyészek elengedik a karrierbűnözőket, a rendőrök, akik életüket kockáztatták letartóztatásukért, érthető módon demoralizálódnak. A tisztek abbahagyják a kockázatvállalást, ha a bűnözőket indokolatlanul enyhe vádakkal vagy lerövidített büntetéssel sújtják. Emiatt rekordszámú rendőrök hagyja el hivatását más állásért, vagy vonul korai nyugdíjba. Nem meglepő, hogy miután a rendőri szakmát általában rasszistázzák le, a toborzás sosem látott mélyponton van.
Forrás:pestisracok.hu